Мъжкият отбор на „Арда“ започна новата 2017 година със запомнящ се двубой пред ,родна публиса. След драматични обрати в резултата, в мач от XII кръг на Суперлигата „Пирин“ се наложи с 3:2 (25:19, 24:26, 25:11, 21:25, 15:13) и измъкна две точки от негостоприемната зала "Арпезос".
Вижте коментара на „Бг волейбол“ за мача:
След като волейболистите на Иван Дурев поведоха в резултата, допуснаха домакините от Арда да се разиграят. Кърджалийци стартираха с 4:1 във втората част и запазиха аванса си почти до края - 24:22. Играчите на Пирин обаче спасиха двата геймбола, но при третия в полза на Арда не успяха да се противопоставят и равенството стана факт след 26:24.
Реакцията на Пирин бе светкавична и в третата част отборът от Разлог дръпна с 4:0. Постепенно, гостите увеличаваха преднината си (10:4), за да се стигне до категоричното 25:11 и 2:1 гейма.
Отборът на Арда обаче нямаше намерение да се предава и в четвъртата част успя да се пребори за 25:21 и така всичко трябваше да се реши в тайбрек.
Решителният гейм бе доста оспорван, като гостите от Разлог правеха преднина, но домакините ги догонваха. В крайна сметка, при първата си възможност Пирин приключи всичко и спечели с 3:2 след 15:13.
Отборът на Пирин изигра поредния си много силен мач от гледна точка на блокадата, като на този елемент играчите на Иван Дурев реализираха 21 точки (срещу 5 за Арда). С 8 от тях се отличи Костадин Гаджанов, който направи общо 16 точки (2 аса, 86 % в нападение). С 20 точки се отличи съотборникът му Венцислав Георгиев (5 блокади, 44 % в нападение).
Капитанът на Арда - неостаряващият Невен Нешев, бе топ реализатор, след като заби 24 точки, от които внушителните 7 аса (1 блокада, 40 % в нападение).
Във временното класиране Пирин заема трето място с актив от 9 победи и 25 точки, а Арда е на предпоследното, 11-о място с 1 победа, 11 загуби и 4 точки.